''Laskavý přístup a láskyplný dotek mohou být mocnou léčivou sílou a lékem"

Viktorie Nováková

Zážlebí 316
Zlín - Kudlov
76001

https://backoffice.imuni.eu//affiliate/Viktorie22

+420 739 068 249
viktorie_v@seznam.cz

 

Také můžete využít služeb mých partnerů:

Více na  www.emocniharmonie.cz

o masáži

Dotek je důležitetou součástí každé masáže. V nejútlejším věku se dotýkame sami sebe a záhy i všeho, co nás obklopuje. Dotek dodává pocit jistoty, tepla, lásky. Pro lidi, stejně jako pro některé živočichy, má dotek zásadně životní význam.

Často se spontánně dotýkáme svého těla nebo těla svých dětí při úrazu nebo bolesti. Hlazením bolestivých míst odplavujeme negativní pocity. Přinášíme tím úlevu, obnovujeme životní sílu, prožíváme pocit radosti.

Proč nepoužíváme tyto doteky zcela záměrně a každodenně i k projevení citu, k uvolnění a k uzdravení? Vždyť u mnohých domorodých kmenů i v celé řadě národů, zejména na východě, patří masáž dítěte k základním dovednostem matky a toto umění se předává z generace na generaci.

Účinky masáže - (pro děti i dospělé) Masáž stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což ovlivňuje činnost orgánů a rozvoj všech tkání. Zlepšuje dýchání, celý organismus se dobře okysličuje. Posilují se hrudní svaly a správné držení těla. Masáž také stimuluje pokožku, jednotlivé nervy a jejich zakončení. Ovlivňuje svalstvo, jeho zpevnění i uvolnění a koordinaci pohybů. Při sportování, sedavém zaměstnání, nošení tašky přes jedno rameno, a hlavně v důsledku dlouhodobého stresu vzniká zvýšené svalové napětí. Nerovnoměrné rozložení svalové zátěže způsobuje křivení páteře, vadné držení těla, bolesti zad, výhřezy meziobratlových plotének a další nepříjemnosti. Ochablé svaly je třeba posilovat a zpevňovat, zkrácené zase protahovat, svaly napjaté je třeba uvolňovat. Toho lze dosáhnout právě vhodnou masáží, která má navíc i příznivý účinek na celé tělo a zvyšuje tělesnou kondici. Preventivní a správně provedenou masáží se dá předejít z velké části většině problémům spojených s pohybem. Příčinou těchto problémů bývá vždy dlouhodobé a nerovnoměrné přetížení svalů. Na masáž rozhodně není nutné chodit každý týden, důležitá je však pravidelnost.

Relaxační techniky zbavují děti napětí. Masážní technikou můžeme odstranit i poporodní trauma. Masáž pozitivně ovlivňuje děti, které trpí spec. poruchami učení jako je dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie nebo  lehkou mozkovou dysfunkcí. Zlepšuje stav astmatiků, alergiků, atopických ekzematiků aj. Působí na svalový, oběhový a lymfatický systém. Na jednotlivé tlakové body, meridiány. Ovlivňujeme rovnováhu životní energie. Působíme preventivně i léčebně.                      

Kontraindikace - (masáž neprovádíme při těchto stavech a onemocněních)

 -  alergie spojená s vyrážkou
 -  cukrovka
 -  cysty
 -  horečka
 -  infekční onemocnění,
 -  kýla ( nemasíruje se na břiše)
 -  nevolnosti a zvracení
 -  otevřené a jiné kožní záněty
 -  otoky kloubů
 -  po operaci(izvy se nemasírují po dobu 1-2 týdnů)
 -  popáleniny
 -  poranění páteře
 -  průjmy
 -  rakovina, AIDS
 -  srdeční onemocnění
 -  stafylokoková infekce
 -  tuberkulóza
 -  vykloubení
 -  vysoký krevní tlak
 -  zlomeniny
 -  žaludeční sondy                    

(Zdroj: Hartelius – dánské centrum masáží )

V těchto případech je nutné se poradit s lékařem.

Pro zlepšení zdravotních problémů lze využít lokální nebo speciální masážní techniku, aromaterapii nebo muzikoterapeutické působení.

K vzhledem k tomu, že jsem aromaterapeutka, a mám krásně vyvinuté smyslové vnímání, dokáži vycítit různé zdravotní problémy, jako je třeba cukrovka, srdeční onemocnění nebo vysoký krevní tlak. K těmto zdravotním problémům přizpůsobuji i masáže a relaxační účinek zvyšuji pomocí aromaterapie. Vkládám i ruce na místa, které vás třeba bolí a tím vám přináším úlevu, obnovujeme vaši životní sílu. Vždyť, když se třeba uhodíme do lokte, nebo si odřeme koleno, co obvykle uděláme jako první?  Přiložíme na místo ruku a chvíli ji tam držíme. Uleví se nám, protože ruce jsou přirozeným nástrojem léčby.

Říkám tomu "ÉTERICKÝ DOTEK ".

Rukama se naučíme nejenom vycítit nerovnováhu ve vnějším prostředí či v našem těle, ale také vysílat léčivé energie, a tím  obnovit rovnovážný stav. Cvičení a techniky, které provádím každý den zvyšují moji senzitivnost, jsou to vibrace jemnohmotné energie. Každá dovednost vyžaduje svůj čas a jistou praxi. Schopnost éterického doteku možná dřímá i ve vás, jako dřímala ve mně. Jen je třeba ji v nás probudit a pomalu dále rozvíjet. Věřte, že vytrvalost přináší výsledky.